Dzięki ogromnej ilości substancji odżywczych, jakie zawierają i właściowściom prozdrowotnym, algi podbijają świat. Ich chodowla jest prosta i mało absorbująca a korzyści czerpiemy codziennie. Błonnik, który dostarczamy organizmowi dzięki algom chroni błony śluzowe jelita przed nadmiernym wchłanianiem cukrów, co z kolei wpływa na poziom glukozy we krwi. Zawierają biaktywne peptydy, co pomaga osobom z nadciśnieniem do jego unormowania. Ponadto pomagają organizmowi uporać się z toksynami. Koncerny kosmetyczne wprowadziły szereg produktów z alg bądź z algami, gdyż okazały się fenomenem w procesach odmładzania i pielęgnacji skóry.

Składniki:

 • Algi (2 łyżeczki na starcie wystarczą)
 • 5 – 10 sztuk rodzynek bez dwutlenku siarki i olejów
 • Około 200 ml miodu
 • Woda

 

 1. Algi i rodzynki umieszczamy w szklanym naczyniu i zalewamy 1 litrem zimnej wody mineralnej nie gazowanej lub przegotowanej z rozpuszczonym miodem.
 2. Przykrywamy naczynie przewiewnym materiałem.
 3. Odstawiamy w jasnym miejscu na 24 godziny.
 4. Codziennie zlewamy wodę przez plastikowe sitko.
 5. Algi dokładnie płuczemy (najlepiej pod bieżącą wodą).
 6. Zalewamy ponownie 1 litrem wody z rozpuszczonym w niej miodzie.
 7. Rodzynki wymieniamy raz na tydzień.
 8. Codziennie pijemy zlaną wodę.
 9. W przypadku nie zużycia nie wylewamy wody, lecz stosujemy ją do mycia rąk, przemycia twarzy, moczenia nóg.

 

Wskazówka:

Brak miodu i rodzynek oraz używanie metalowych przedmiotów spowoduje zniszczenie alg.

Na zdrowie !

O Autorze

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dietetyk kliniczny, publicysta prasowy i redaktor telewizyjny. Założycielka i liderka Klubu Medycyny Funkcjonalnej. Współtworzy Polską Akademię Zdrowia. Współpracuje z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego. Jest autorką wykładów i szkoleń poświęconych diagnostyce i leczeniu chorób przewlekłych. Tłumaczy badania medyczne. Prowadzi konsultacje żywieniowe i układa indywidualne plany leczenia funkcjonalnego. Jest autorką niezliczonych artykułów naukowych. Pisze dla magazynu E!STILO i prowadzi autorskiego bloga www.paleolifestyle.pl

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany