Wydawać by się mogło, że zupy przeznaczone są na obiad. Nic bardziej mylnego. Po pierwsze, nazwy posiłków zostały wymyślone kiedyś przez kogoś w celu łatwiejszego komunikowania się a po drugie, bez względu na porę Twój organizm reaguje tak samo, kiedy brakuje mu paliwa. Zatem w momencie, kiedy przyjdzie Twoja pora na posiłek chwyć zupę krem a Twoje jelita odwdzięczą Ci się za ten wybór.

Składniki:

 • 1 kg cukinii
 • 1/2 łyżeczki kurkumy
 • 1 duży batat
 • skórka otarta z 1/2 cytryny
 • smalec gęsi/olej kokosowy
 • 1/2 litra bulionu z kości wołowych lub bulionu warzywnego (wersja wege)
 • 1 – 2 łyżeczki soku z cytryny
 • sól
 • do podania: kolendra lub pietruszka

Osoby poza protokołem AIP mogą dodać:

 • kilka plasterków papryczki chili
 • pieprz
 • do podania: czarnuszka
 1. Cukinie obieramy i kroimy na grube plastry.
 2. Batata obieramy i kroimy w kostkę.
 3. Na dnie garnka rozgrzewamy tłuszcz i dodajemy cukinię wraz z batatem, skórką z cytryny i kurkumą (to jest moment na dodanie również papryczki chili).
 4. Dokładnie mieszamy i podsmażamy na niewielkim ogniu przez 10 minut.
 5. Na sam koniec wyławiamy kilka plasterków cukinii i odkładamy na bok do podania.
 6. Po tym czasie do garnka wlewamy bulion i gotujemy kolejne 10 minut.
 7. Kiedy warzywa będą bardzo miękkie blendujemy wszystko na gładki krem.
 8. Doprawiamy do smaku sokiem z cytryną i solą (dobry moment na dodanie również czarnego pieprzu).
 9. Podajemy z plasterkami podsmażonej cukinii oraz z natką kolendry lub pietruszki.

Smacznego!

O Autorze

Life&Diet Coach, uzyskała dyplom Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego kierunku „Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych”. Specjalizuje się w żywieniu medycznym chorób przewlekłych i cywilizacyjnych. Założycielka i liderka Instytutu Medycyny Funkcjonalnej. Współpracuje z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego. Prelegentka konferencji naukowych, dedykowanych zawodom medycznym w dziedzinie aktualnych metod leczenia i medycyny zintegrowanej. Ściśle współpracuje z lekarzami specjalizującymi się w neurologii, endokrynologii, medycynie bioinformacyjnej, Tradycyjnej Medycynie Chińskiej i immunologii. Prowadzi konsultacje i terapie funkcjonalne w obszarach detoksu i oczyszczania organizmu, medycyny komórkowej, żywienia klinicznego i pracy z Ego, znanej jako rozwój osobisty. Układa indywidualne plany funkcjonalnego powrotu do zdrowia osobom chorującym na celiakię, chorobę Hashimoto, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby neurodegeneracyjne, chorobę Leśniowskiego – Crohna, colitis ulcerosa, chorobę Gravesa – Basedowa, choroby układu krążenia, nowotwory i wszelkie inne o charakterze przewlekłym. Członkini stowarzyszenia „Dziennikarze dla Zdrowia”. Wielokrotny gość audycji „Radiowa Klinika Zdrowia” w radiu RPL. Prowadzi autorskiego bloga www.paleolifestyle.pl. Pisze artykuły naukowe dla czasopisma E!STILO, Harmonia Życia oraz magazynu VIP. Współpracuje z cateringiem żywieniowym Slim Team w obszarze spersonalizowanych diet leczniczych. Tłumaczy badania medyczne i wybitnie łączy medycynę Wschodu i Zachodu.

Podobne Posty

2 komentarze

  • Magda

   Absolutnie, w kwestii zdrowia mało komu do śmiechu. Pytanie co dla kogo oznacza „zdrowa kuchnia”.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany